Борислава Христова и Жирона с успех в Еврокъп, Карина Константинова и Келтерн тръгнаха с поражение

Капитанът на националния отбор на България Борислава Христова и испанският Спар Жирона постигнаха победа над Ереван Фоксис със 112:57 (17:16, 37:13, 30:13,28:15) като гости в двубой от първия кръг в група L на Еврокъп.

Борислава Христова бе най-полезна за успеха, завършвайки с 21 точки, 2 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 21 минути на терена, Каролина Гереро реализира 16 точки и 6 борби за испанския тим.Гостите доминираха в мача, като на почивката водеха с 54:29, а след 30 минути игра авансът на Жирона бе 84:42. Христова и съотборничките й ще приемат италианския Ла Молизана Кампобасо в следващия кръг от Еврокъп на 16 октомври (сряда).

В първа среща от група F друга националка Карина Константинова и германският Рутроник Старс Келтерн отстъпиха като домакини на белгийския Касторс Брейн със 72:79 (16:21, 19:23, 22:18, 15:17). Гостите имаха превъзходство почти през целия двубоя, а Константинова се отчете с 1 точка и 2 откраднати топки за Келтерн. Германският състав, воден от помощник-треньора на женския национален тим на България Матеа Тавич, ще гостува на румънския Констанца на 17 октомври във втория кръг.

Преди ден още една българка Ивана Николова и нейният чешки тим Левхартиче Хомутов победиха полския Гожов с 90:84 (21:23, 13:23, 27:24, 29:14) като домакини в мач от първия кръг в група А на турнира.