Звездният Апоел измъкна първа победа в Еврокъп

Апоел Тел Авив победи с 89-84 Уулвс в мач от втория кръг на турнира Еврокъп, изиграл се тази вечер в "Арена Самоков" пред около 500 зрители. Припомняме ви, че многомилионната селекция на израелския тим играе домакинските си мачове в България поради военната обстановка в Израел.

Срещата стартира със серия от 7-0 за звездната селекция на домакините от Израел. Гостите от Литва обаче вдигнаха оборотите и намалиха изоставането си на 1 точки (17-18), при оставащи малко повече от 2 минути до края на частта. А след 10 минути игра Апоел поведе с 26-20. Още в началото на втората четвърт израелците направиха по-комфортна преднината си, но за кратко. Баскетболистите на Уулвс отново стопиха пасива си на 2 точки (33-35) 6 минути преди почивката. След това разликата скочи на 9 точки в полза на домакините (46-37). А на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 53-41 в полза на Апоел.

След паузата играчите на Апоел бързо направиха разликата 14 точки (59-45). Гостите обаче успяха да стопят пасива си на 3 точки (57-60), при оставащи 4:22 минути до края на третата част. Въпреки че отново увеличиха преднината си, 2 минути преди заключителната четвърт Апоел позволи ново намаляване на разликата до 3 точки (66-63). При малко повече от минута до края на частта разликата падна само на точка (66-65) в полза на Апоел. Израелците обаче успяха да увеличат на 3 точки и в заключителните 10 минути, след което 15 секунди преди края на частта се стигна до равенство 69-69, като при този резултат двата отбора влязоха в решаващите 10 минути на срещата.

Още в началото на последната част отборът на Уулвс излезе с точка напред в резултата (71-70), малко след това последва ново равенство (73-73). 6:50 минути преди края гостите поведоха със 77-73, а тройка на Патрик Бевърли намали изоставането на Апоел на точка (76-77). Последва ново равенство при 80-80, при оставащи малко повече от 4 минути до края на мача. В последните 3 минути суперзвездата на Апоел Патрик Бевърли се развихри и тимът му отново излезе с 6 точки напред в резултата (86-80). Гостите намалиха на 4 точки (82-86) минута преди края на срещата. Домакините обаче взеха своето и записаха първа победа в надпреварата този сезон.

В залата се появиха и баскетболистите на българския шампион Рилски спортист, видя екипът на Sportal.bg. Миналата седмица те изгледаха и дербито между Апоел Йерусалим и Валенсия от първия кръг на надпреварата.

Най-резултатен за Апоел беше Джонатан Мотли с 13 точки, с 12 завърши Ишмаил Уейнрайт, за Уулвс Трешоун Търман вкара 19 точки.