Канада ще даде важен отговор за прогреса на Макларън във Формула 1
Предстоящият уикенд за Гран При на Канада ще бъде много важен за отбора на Макларън, който ще разбере дали действително е успял да излекува една от най-големите си слабости през последните години, или все още има върху какво да работи.
За последните 12 месеца Макларън се трансформира значително от тим, закотвен във втората половина на класирането, до такъв, който да не спира да се бори за подиуми и дори победи. Голяма част от този напредък се дължи на подобренията, които тимът направи, най-вече в представянето си в средно бързите и бързите завои.
Норис останал изненадан от прогреса на Макларън
Бавните криви обаче си остава ахилесовата пета за Макларън, като това се видя ясно в Маями и на „Имола“. И в двата случая Макларън губеше в бавните завои и най-вече на излизането от тях, където Ферари имаха много по-добро сцепление.
В Макларън не бързат със заключенията за изоставането на Ред Бул
В Монако обаче загубите на Макларън бяха по-скоро в по-бързите завои в първия сектор и около басейна. В Княжеството Оскар Пиастри и Ландо Норис дори бяха по-бързи от пилотите на Ферари в най-спънатите отсечки от пистата.
„Изглежда, че след подобренията в Маями колата започна да се държи добре в бавните завои, повече, отколкото очаквахме. В Маями доминират бавните завои, а в Монако ние имахме най-много проблеми в първия сектор, където са по-бързите завои. Така че изглежда, че картинката с разпределението на силите започва да се променя и бавни завои не са ни такава слабост.„Но ние не сме напълно доволни с поведението на колата върху бордюрите и неравностите. Ще ни е нужно някакво фундаментално развитие, а не само адаптиране на наличната кола. Ние си играем с настройките, но не успяваме да постигнем резултатите, които са възможни за други коли. Нашите пилоти доста коментират как другите коли могат да минават върху бордюрите с повече увереност.„Целта на нашето развитие беше да не жертваме част от силните черти на колата в преследването на други нещо. Това не винаги е възможно, но именно това е показателно за качеството на развитието на всеки отбор“, обясни Стела.