Севиля остава в играта в заплетената Група "G" (видео)

Севиля запази шансове да се класира на осминафиналите на Шампионската лига. Испанският тим надви във вторник вечерта с 2:0 у дома Волфсбург в непредвидимата Група "G" и записа първа победа от началото на сезона в турнира. Така андалусийци събраха 6 точки и са трети в класирането, но само на 2 точки зад лидера Лил и на 1 зад втория в подреждането Залцбург. Волфсбург пък е четвърти с 5 точки. В послединя шести кръг на груповата фаза Севиля гостува на Залцбург, а Волфсбург е домакин на френския първенец Лил.

Президентът на Севиля се прицели в титлата

Още в 12-ата минута Жоан Жордан изведе севилци напред в резултата тази вечер. Той се възползва по най-добрия начин от центриране на Иван Ракитич и от близко разстояние с глава не остави шансове на стража Павао Перван. В седмата минута на добавеното време точка на спора сложи резервата Рафа Мир, който от границата на вратарското поле нямаше как да сбърка след асистенция на Лукас Окампос.