Бразилия и САЩ в спор за титлата в Лигата на нациите при жените

Отборите на Бразилия и САЩ ще спорят за титлата във Волейболната лига на нациите при жените за втори пореден път, стана ясно след изиграването на полуфиналите в Римини (Италия). "Селесао" се наложи над Япония с 3:1 (25:15, 25:23, 29:31, 25:16) в първия полуфинал.

Момичетата на Жозе Роберто Гимараеш завършиха на второ място в класирането, като имаха 40 точки (13 победи, 2 загуби), азиатките пък бяха трети с 33 точки (12 успеха, 3 поражения). Най-резултатна бе Тандара Кайшета с 23 точки (1 блок), Габи Гимараеш добави още 18 точки (1 ас) за успеха. За Япония Сарина Кога и Маю Ишикава се отчетоха с 18 точки (2 аса, 1 блок). Бразилия загуби от САЩ с 2:3 гейма на финала през 2019 година.

Американките спечелиха двубоя от груповата фаза срещу Бразилия в тазгодишното издание на Лигата на нациите в Римини с 3:1.

Воденият от Карч Кирали тим на САЩ почти без проблеми спечели място на финала, след като надигра Турция с 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) във втората полуфинална битка.

Американките бяха лидер след изиграването на двубоите от надпреварата, като допуснаха само една загуба и имаха 42 точки. Волейболистките на "полумесеците" пък бяха четвърти с 30 точки от 11 победи и 4 поражения.

Най-голям актив записа Андреа Дрюс с 9 точки (2 аса), с по 8 точки приключиха Мишел Бартш-Хейкли (1 блокада) и Фолуке Акинрадево (2 блокади). Финалът е днес (25 юни) от 20:30 часа., като момичетата на Карч Кирали е се борят за третия си пореден трофей в турнира. Малкият финал между Турция и Япония е от 17:00 часа.