6 от 6 за Шампион 2006

Отборът на Шампион 2006 (София) победи като домакин варненския Черно море Одесос с 68:57 (18:19, 24:10, 16:10, 10:18) в мач от седмия кръг на втората тройка на женското баскетболно първенство. В зала "Триадица" тимът на домакините успя да изкове успеха си във втората четвърт, която спечели с 24:10. През първите 10 минути Шампион водеше в резултата, но в края на периода домакините от отпуснаха и гостенките успяха да поведат за пръв път в срещата с 19:18. На почивката Шампион водеше с 42:29, а малко преди края на третата четвърт преднината на столичанки премина бариерата от 20 точки. В последната четвърт Черно море започна мощно и успя да стопи пасива си до само 9 точки при оставащи четири минути до края, но до обрат така и не се стигна. Най-резултатна за Шампион в мача бе Мария Делчева с 22 точки. Добромира Чанева завърши с "дабъл-дабъл" от 10 точки и 12 борби, а 10 точки вкара и Деляна Кадиева. За Черно море Зехра Салим направи "дабъл-дабъл" от 22 точки и 11 борби, а Паолина Гочева реализира 15 точки В класирането във втората тройка Шампион печели първото място с 6 победи в 6 мача и ще играе със Славия, който завърши на трето място в първата тройка за бронзовите медали в първенството. Серията е до 2 победи от 3 мача започва на 19 април. Черно море и Академик Пловдив пък разделят второто място във втората тройка с по 1 победа и 4 загуби. Двата тима имат да изиграят един мач помежду си, но все още не е ясно дали и кога ще се състои той. От 18:00 днес стартира финалната серия в женското първенство между първенеца от редовния сезон Монтана 2003 и носителя на купата на България Берое.ШАМПИОН 2006: Ванина Василева, Виктория Иванова 2, Добромира Чанева 10, Мария Делчева 22, Микаела Дамянова 9 (Деляна Кадиева 10, София Александрова 9, Симона Симеонова 2, Александра Тодорова 4, Симона Симеонова 2, Божидара Грудева, Калина Иванова, Александра Черакчиева)ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС: Магдалена Маринова 1, Паолина Гочева 15, Мадлен Морарова 4, Ива Димова 6, Зехра Салим 22 (Никол Божилова 6, Габриела Чобанова 2, Дебора Димитрова 1, Каломира Пенчева, Алекса Бочкова)