Жалгирис обърна Нижни Новгород далеч от дома

Литовският гранд Жалгирис (Каунас) постигна обрат при гостуването си на руския Нижни Новгород, за да стигне до четвъртата си победа в група А на Евролигата - 61:55. "Зелените" имат четири успеха и три поражения, докато руснаците са с три победи и четири загуби.Воденият от Гинтарас Крапикас тим стигна до успеха след отлично второ полувреме, в което заличи изоставане от 14 точки - на полувремето Жалгирис изоставаше с 23:37.След почивката обаче Робертас Явтокас и компания започнаха ударно и успяха да удържат Нижни Новгород до скромните седем точки в третата част, доближавайки се само на точка - 43:44.В заключителните 10 минути на двубоя литовците тотално наложиха своята воля и стигнаха до успеха след силни изяви на Джеймс Андерсън и Вайдас Кариниаускас, триумфирайки с 61:55.Андерсън наниза 18 точки, докато Паулиус Янкунас и Робертас Явтокас завършиха с по 9 точки всеки.За домакините Тейлър Рочести се отчете с 15 точки, а Терънс Кинси с 11.