Приключи вторият за годината любителски турнир по тенис в Созопол

През уикенда се проведе вторият за годината любителски турнир в Созопол, който беше част от набиращата все по-голяма популярност верига Weekend tour. Участие в него взеха 32 мъже и 10 жени, които бяха придружени от приятели и роднини. Някой от гостите предпочетоха да дойдат два дни по-рано, за да поиграят тенис на воля и да се настроят към морския климат.В първия ден от турнира всеки един от участниците изигра по три мача от груповата фаза. Като фаворити в надпреварата в мъжката схема се очертаха играещите от две години тенис Едиз Батран - Алигатора, и Красимир Минтов. И двамата спечелиха своите групи и достигнаха до осминафиналите без загуба. Пловдив имаше най-много представители - осем, но само Едуард Ованес успя да преодолее групите след две победи и една загуба.След края на срещите през съботния ден гости и участници в турнира се отдадоха на заслужена почивка. Някои отидоха да празнуват в стария Созопол, където по същото време приключваха и аполонските празници на града, докато други се отдадоха на почивка.В неделя от ранни зори всички се стекоха към кортовете за първите двубои от елиминационната фаза. Почти всички срещи предложиха атрактивни отигравания и много обрати. Едиз Батран беше напът да достигне до своя трети пореден финал на турнир от веригата Weekend tour, но на полуфиналите той не успя да се справи с агресивната игра на Стоян Мирев и отстъпи с 4:6 гейма. Красимир Минтов осъществи впечатляващ обрат на четвъртфиналите. Въпреки че изоставаше с 2:5 гейма, той не се предаде и успя след тайбрек да надиграе Станислав Георгиев, а впоследствие да достигне и до последния мач след победа на полуфиналите над Станислав Иванов.Преди финала, който бе насрочен за 17:00 ч. в неделя, Стоян Мирев и Красимир Минтов предпочетоха да се концентрират не на корта, а сред прекрасната гледка, откриваща се пред централния басейн на комплекса-домакин. И двамата имаха една единствена цел в този двубой – да заведат половинките си в Банско тази година, спечелвайки голямата награда за шампиона (Уикенд за двама в комплекс „Св.Иван Рилски“.)И в тази среща, както и в предишните си мачове, Стоян Мирев наложи високо темпо на игра от самото начало на мача и не допусна да бъде въвлечен в дълги разигравания. Така с категоричното 6:2 освен че ще заведе половинката си на заслужена почивка в комплекс Св.Иван Рилски – Банско, той прибра и ваучер на стойност 100 лв., предоставен от един от официалните спонсори Babolat. Достойният финалист Краси Минтов се утеши с ваучер на стойност 50 лв., както и със стек изворна вода Балдаран.При жените за пореден път Стефка Бончева показа страхотна форма и за разлика от Hissar OPEN, където бе категорично надиграна от Мариана Динкова, тук тя нямаше проблеми и погази надеждите на всички свой опонентки. На финала тя победи с 6:1 Ива Дарданова, а с това добави и третата си купа от Weekend Tour 2014.Следващият турнир от веригата ще се проведе на 20-21 септември в Несебър. Желаещите да участват могат да подадат заявки на сайта Weekendtour.bg.