Германия се завърна в Дивизия А

Германия спечели ЕвроБаскет Дивизия Б за юноши до 18-годишна възраст в София, след като във финалната среща на турнира не остави шанс на тима на Украйна, печелейки по убедителен начин - с 64:40. По този начин германците си осигуриха промоция за Дивизия А, а другите два отбора, които ще играят в елита на Европа са финалистите от Украйна, както и бронзовите медалисти от Финландия.Финалната среща се игра пред 1000 зрители в столичната зала "Универсиада", а германците свършиха отлична работа в защита, неутрализирайки двамата най-добри играчи на съперника - Святослав Михайлюк и Олександър Кобец.Още през първата четвърт "Бундестима" си изгради аванс от 16:6, а впоследствие разликата продължи да расте - 27:16 на почивката и 48:28 след 30 минути, за да се стигне до крайното 64:40.Андреас Обст бе най-резултатен за победителите с 19 точки, Ян Вимберг добави14, а Махир Агва - 10 плюс 11 борби и 5 асистенции.