Портланд срази Сан Антонио, но загуби Робин Лопес

Тимът на Портланд Трейлблейзърс надделя със 108:95 над шампиона Сан Антонио Спърс в собствената си зала "Мода Сентър". Успехът обаче остана с горчив привкус, тъй като титулярният център на домакините Робин Лопес счупи ръката си в третата четвърт на двубоя и ще отсъства поне месец. Най-полезен за победителите бе ЛаМаркъс Олдридж, който записа 13-ия си "дабъл-дабъл" за сезона след 23 точки и 14 борби. 23 точки добави и другата звезда на Портланд Деймиън Лилард, като по този начин гардът стана едва вторият играч след Гари Пейтън през сезон 1999/2000, който в първите си 25 мача записва поне 500 точки, поне 150 асистенции, поне 125 борби и поне 60 тройки.За гостите от Сан Антонио, които бяха без петима от основните си състезатели - получилият почивка ветеран Тим Дънкан и контузените Тони Паркър, Ману Джинобили, Тиаго Сплитер и ПатиМилс, най-полезен беше Кауай Ленърд. 22-годишното крило вкара 21 точки, а по 15 добавиха австралиецът Арън Бейнс и новобранецът Кайл Андерсън. В класирането в Западната конференция Портлънд е четвърти, а Сан Антонио - шести.Атланта Хоукс се наложи над гостуващия Чикаго Булс с 93:86 и продължи със силното си представяне от началото на сезона. Най-полезен за победителите бе Ал Хорфърд с 21 точки и 10 борби. Домениканският център вкара и много важен кош в заключителните секунди на двубоя, който донесе десетия успех на тима му в последните 11 мача. Пол Милсап прибави 17 точки за победителите, докато Джеф Тийг и Кайл Корвър останаха с по 12. За Чикаго най-много, 22, реализира Джими Бътлър. 15 добави Таж Гибсън, а Дерик Роуз и Пау Гасол останаха съответно с 14 и 13. Успехът остави Атланта трето място в Източната конференция с актив от 17 победи и 7 загуби, докато Чикаго е четвърти с 15 победи и 9 поражения.Мачове от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):Кливлънд - Шарлът 97:88Индиана - ЛА Лейкърс 110:91Филаделфия - Бостън 87:105Атланта - Чикаго 93:86Торонто - Орландо 95:82Финикс - Милуоки 94:96Портлънд - Сан Антонио 108:95ЛА Клипърс - Детройт 113:91