Рилски отново не успя срещу Цмоки

Рилски спортист (Самоков) отново не успя да победи Цмоки (Минск) и така се сбогува с шансовете да завърши на едно от първите две места в групата си в турнира за Купата на ФИБА Европа. Рилецо отстъпи при гостуването си на шампиона на Беларус с, но все още има шанс за класиране в следващата фаза, ако успее да финишира като един от четирите най-добри трети тима от всички групи.Двата тима изиграха доста динамичен двубой в 15-хилядната “Минск Арена”, но за втори път този сезон като победител от него излезе местния шампион, а не българския тим. Така Рилски продължи черната си серия срещу този съперник в исторически план и вече има четири загуби от четири мача помежду им.След тази победа Цмоки вече има актив от 4-1 в група N, докато Рилски е с 2-3.Българите изиграха много силна първа четвърт, в която и двата тима оставиха защитата на заден план и реализираха общо 61 точки, а след 10 изиграни минути Рилски бе с аванс от седем точки - 34:27. През втората част домакините заиграха по-добре и бързо наваксаха изоставането си, а в заключителните минути на полувремето успяха да се откъснат напред и да поведат с 53:59 на почивката.Третата част стартира със здрава борба за всяка точка, а самоковци отново успяха да вземат водачеството, макар и за кратко - 72:70 четири минути преди нейния край. Точно тогава обаче бившият играч на Рилецо Джъстин Грей се разигра и помогна на домакините да дръпнат с осем точки - 74:82.В заключителните 10 минути разликата на няколко пъти достигаше двуцифрено изражение, но в крайна сметка възпитаниците на Росен Барчовски успяха да я свалят до 4 точки, за да се стигне до крайното 91:95.Тристан Кери и Кори Петрос вкараха по 20 точки за Рилски спортист. Франк Търнър добави 14 и направи 11 асистенции, а Йордан Бозов и Златин Георгиев се отчетоха с по 10 точки всеки.Антъни Хилиард бе най-резултатен за Цмоки с 19 точки. Иван Мараш добави 17 и овладя 9 борби, а Джъстин Грей вкара 11 точки и добави 8 завършващи паса към статистиката си. Другият бивш играч на българите Бранко Миркович остана със скромните 5 точки и 4 асистенции.ЦМОКИ (МИНСК) - РИЛСКИ СПОРТИСТ 95:91 (27:34, 32:19, 23:21, 13:17)ЦМОКИ (МИНСК): Бранко Миркович 5, Аляксандр Кудрауцау 11, Антъни Хилиард 19, Иван Мараш 17, Аляксей Лашкевич 10 (Джъстин Грей 11, Павел Улянко 5, Аляксандр Семянюк 7, Виталий Лютич 10)РИЛСКИ СПОРТИСТ: Франк Търнър 14, Тристан Кери 20, Златин Георгиев 10, Тони Гуджино 9, Кори Петрос 20 (Йордан Бозов 10, Александър Милов, Дарин Иванов, Веселин Веселинов 8)