Пети успех за Черно море

Баскетболистите на Черно море Порт Варна записаха пети успех от началото на сезона. “Моряците” спечелиха гостуването си на Ямбол в зала “Диана” с 83:73и така вече имат актив от 5-2, докато ямболии остават само с 1 победа и цели 6 поражения.Възпитаниците на Спас Натов стигнаха до победата след много силно второ полувреме. Първата половина на двубоя премина изцяло под контрола на домакините от Ямбол, които на моменти бяха напред в резултата с двуцифрена разлика.След една изиграна част момчетата на Нинослав Марянович водеха с 15:25. Капитанът на домакините Станислав Говедаров напомни за най-добрите си дни, а ямболии останаха начело и до почивката, когато когато бяха напред с 5 точки - 36:41.Варненци започнаха второто полувреме много добре и настигнаха домакините, след което последва здрава гонитба в резултата, комбинирана с неколкоратна размяна на водачеството и изравняване, а в крайна сметка Черно море успя да поведе след 30 минути - 64:59.Пламен Алексиев отново показа характер и лидерски качества и поведе съотборниците си, които не изпуснаха лидерската позиция нито за секунда в последната четвърт на двубоя. Алексиев отново вкара важни наказателни удари в края, а Черно море надделя с 83:73.Именно Пламен Алексиев бе най-добър за гостуващия тим с 28 точки и 4 асистенции. Ангел Нацкин направи силно включване с 15 точки от пейката, а Никола Маравич и Лъчезар Радев добавиха 11 и 10 точки.Станислав Говедаров поведе Ямбол с 18 точки, а Милиян Боцка и Боян Радетич добавиха по 17 точки всеки. Евгени Иванов се отчете с 10.ЯМБОЛ - ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА  73:83 (25:15, 16:21, 18:28, 14:19)ЯМБОЛ: Станислав Говедаров 18, Милиян Боцка 17, Милен Костов 5, Андрей Иванов 2, Боян Радетич 17 (Евгени Иванов 10, Стойо Чолаков 4, Стилиян Иванов)ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Пламен Алексиев 28, Станислав Цонков 5, Николай Стоянов 2, Станислав Славейков 8, Никола Маравич 11 (Ангел Нацкин 15, Денислав Вутев 4, Венелин Христов, Лъчезар Радев 10)