България загуби от Финландия на европейското за девойки до 18 години

Българският национален отбор по баскетбол за девойки до 18 години претърпя нова загуба на европейското първенство в Румъния. В първия си мач от група Н от втората фаза тимът ни отстъпи на Финландия с резултат 50:60.Това прави ситуацията за тима ни доста неприятна, защото той има две загуби във временното класиране в групата, тъй като се зачита загубата от Англия в първата фаза. Така при победа на англичанките над Украйна днес може да стане ясно, че отборът ни ще участва в разпределението на местата от 13-о до 16-о в крайното класиране. Утре е вторият мач на отбора ни от тази фаза, като от 20:15 часа съперник ще му бъде Украйна.Българките започнаха мача много силно и поведоха в първите минути. Те контролираха играта през първата част и след като ограничиха съперника до 12 точки в нея, успяха да се откъснат с 10 напред. Само за 2 минути в началото на втория период обаче финландките стопиха разликата и на свой ред поведоха. Те запазиха малък аванс до почивката, когато резултатът беше 33:32 в тяхна полза.Много оспорвана трета част остави всичко да се реши в последните 10 минути, като след нея Финландия беше с 4 точки напред.  В последния период националките ни не успяха да обърнат съперника, който направи аванса си 6-7 точки и не позволи да падне до края.Отборът ни хвана повече борби – 46-42, но извърши много повече грешки – 24-14, а Финландия имаше предимство в асистенциите – 15-8 и отнетите топки – 11-9.За българките най-резултатна с 13 точки бе Анна Раденкова, а 10 плюс 9 борби добави Александра Петрова. За Финландия 15 точки наниза Роса-Йосефийна Лехторанта.viasport.bg