Петър Петров спечели първия си подиум за сезона в МХ2

Петър Петров спечели първия си подиум за сезона в световния шампионат по мотокрос в клас МХ2, след като завърши на трето място в общото класиране за Гран при на Белгия. Българският пилот от заводския тим на Кавазаки беше перфектен в дълбоките пясъци на Ломел, печелейки трето място в първия манш и четвърто във втория.Уикендът като цяло беше почти идеален за 20-годишния български състезател. Той спечели първите места в свободните тренировки, след което финишира зад Макс Ейнсти (Кавазаки) в квалификационния манш. В първото състезание за деня Петров беше изпреварен от Паулс Йонас (КТМ), но удържа третата позиция с време 35:31.381 минути и 35.480 секунди пасив срещу победителя Ейнсти.Вторият манш започна по идентичен начин за Петров, който в началото на състезанието беше изпреварен от Йонас и дълго време се движеше зад латвиеца и лидера Ейнсти. Българинът отстъпи позиция и на Жулиен Лийбер (Ямаха) преди преполовяването на състезанието, като в крайна сметка четвъртото място от втория манш му позволи да стъпи на почетната стълбичка за Гран при на Белгия със сбор от 38 точки.Категоричен победител от състезанието в Ломел стана Ейнсти, който е един от най-сериозните кандидати за световната титла. Само до преди седмица недостижим на върха беше Джефри Херлингс (КТМ), но младият холандец ще пропусне стартовете до края на сезона заради контузия.След добрия уикенд в Белгия, Петров вече е девети в класирането на шампионата с актив от 262 точки. До края на сезона остават още четири кръга - в Италия, Холандия, Мексико и САЩ.