Петър Петров завърши пети в Гран при на Чехия

Българският състезател Петър Петров, пилот на заводския тим на Кавазаки, спечели пето място в Гран при на Чехия от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. Той остана на два пъти на шесто място, с което заслужи 30 точки за генералното класиране и вече заема 12-о място с общ актив от 224 пункта. Петров завърши на осмо място в квалификационния манш, а проблемите го преследваха и в двата старта от 13-ия кръг на надпреварата. Българинът едва избегна масова катастрофа в началото на първото състезание за деня и отпадна от челната десетка, но постепенно си върна няколко позиции и завърши на шесто място с време 35:56.569 минути. Той остана на 25.674 секунди от британския пилот от частен тим на Кавазаки - Макс Ейнсти, който спечели 25-те точки.Петров започна по идентичен начин и второто състезание, въпреки че този път беше девети след първия завой. Той преодоля Брент ван Донинк (Ямаха), Брайън Богерс (КТМ) и падналия Жереми Сеевер (Сузуки), който в края на състезанието опита да си върне позицията. Българинът обаче я задържа и финишира отново шести, което му донесе нови 15 точки. Победител в манш номер 2 стана Валентин Жило, който след второто си място в първото състезание спечели и Гран при на Чехия. Швейцарецът, изпреварил Петров с 22.043 секунди, се възползва от много тежко падане на Макс Ейнсти, който напусна състезанието контузен, след като водеше дълго време на трасето.