Вип Дент е шампион в областите Пловдив и Пазарджик

Вип Дент (Пловдив) разгроми всичките си конкуренти по време на регионалните полуфинали на Каменица Фен Купа за областите Пловдив и Пазарджик. Тимът не допусна нито една загуба в седемте си мача по пътя към победата и отбеляза общо 21 гола на фона на само 1 допуснат във вратата им. Втори в класирането останаха момчетата от КЦМ (Пловдив). Финалният мач предложи на феновете страхотно зрелище, с множество опасни ситуации и пред двете врати. И двата отбора бяха решени на всичко, за да стигнат до победата и да се доближат с още една крачка до мечтаното приключение зад кулисите на Камп Ноу, което очаква националните шампиони в 14-тото издание на Фен Купа. Вип Дент откриха резултата още в първите минути с кинжален удар по диагонал на нападателя Ники Петров. В началото на втората половина КЦМ получиха жълт картон за влизане на шпагат и останаха с човек по-малко в продължение на две минути. Вип Ден не пропуснаха да се възползват от численото си преимущество и веднага удвоиха резултата в своя полза. Малко преди края на срещата "випаджиите" успяха да реализират и трето попадение и взеха победата с безапелационното 3:0. Купата бе връчена на шампионите от Кирил Глушков - мениджър "Събития" в "Каменица" АД. Той поздрави момчетата за успеха и им напомни, че ще ги чака на националните финали, които ще се проведат отново в Пловдив, в началото на октомври. По време на официалното откриване на турнира вчера, зам. кметът Георги Титюков сподели, че градът под тепетата с удоволствие ще посрещне отборите финалисти. Те ще бъдат общо 12 - победителите от всеки регионален полуфинал. Трети в регионалната надпревара останаха Оазис (Пловдив), а на четвърто място се класираха миналогодишните регионални шампиони и вицешампиони от националните финали Локо Младежи (Пловдив). Стражът на Вип Дент - Тодор Малинов, бе обявен за "Най-добър вратар", а Румен Генев от подгласниците КЦМ за "Най-атрактивен състезател". Почетното отличие "Отбор феърплей" отиде при А-отбора (Пловдив), които играха изцяло в духа на феърплей и регистрираха най-малко нарушения по време на мачовете си. КЦМ се сдобиха и със специална грамота за "Най-резултатен отбор". Те реализираха впечатляващите 30 гола и с това дадоха най-голям принос към благотворителната кампания на Каменица Фен Купа "Дари Гол". В рамките на инициативата всяко попадение в турнира ще добавя по 1 лев към специална благотворителна сметка, а събраните средства ще послужат за подобряване на футболната инфраструктура в града на бъдещите национални шампиони на Фен Купа 2016.