Селтик си поигра с огъня, но ще играе в групите (видео)

Отборът на Селтик за малко да се провали с гръм и трясък в реваша с Апоел Беер Шева от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Шотландският шампион имаше преднина от 5:2 след първия двубой в Шотландия, но в Израел загуби с 0:2 и до последно трепери за мястото си сред най-големите клубове в Европа.Домакините пък могат много да съжаляват, че не отстраниха "детелините", тъй като пропуснаха и дузпа. Още в 15-ата минута Апоел получи 11-метров удар, но Маран Ради не успя да отбележи. В 21-ата минута все пак Бен Сахар откри резултата за домакините, а в 48-ата минута Овидиу Хобан удвои преднината на своя тим, който се върна в играта. Тимът от Беер Шева се нуждаеше само от още един гол, за да си гарантира продължаване напред, но не успя да го постигне, макар да имаше своите шансове.В крайна сметка Селтик оцеля и се класира за груповата фаза на най-силния клубен турнир в Европа, докато Апоел отпада и ще играе в Лига Европа.АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА - СЕЛТИК 2:0 (2:5 в първия мач)1:0 Бен Сахар (20)2:0 Хобан (48)МИНУТА ПО МИНУТА