Димитровград изпусна точката в Нова Загора

Пет минути или 300 секунди не стигнаха на Димитровград, за да отмъкне точка при гостуването си на Загорец. Домакините от Нова Загора изкопчиха победата с 1:0 с гол в 85-ата минута. Макар че повече се бранеха, отколкото да нападат. Особено през първото полувреме, когато синьо-жълтите пропиляха две чисти голови положения.  На всичко отгоре треньорът Христо Георгиев трябваше да извърши принудителна смяна на Цецо Матев още в 30-ата минута, след като таранът се контузи. Васко Сантов пък почти цялото второ полувреме игра стиснал зъби заради силни болки в петата. Наставникът не можеше да разчита и на Александър Шабарков, който пък е наказан за три мача. В двубоя се включи Живко Митев, но той се присъедини към отбора едва преди два дни и не бе напълно готов.  Въпреки това димитровградчани бяха близо да спечелят първата си точка навън. Може пък да го сторят следващата събота, когато гостуват на Атлетик (Куклен). dgnews.eu