Локо (Пд) не победи македонци в генерална репетиция преди финала с Лудогорец (видео+снимки)

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 с ФК Македония Гьорче Петров в последната контрола на "смърфовете" от подготвителния лагер. Срещата бе генерална репетиция преди финала за Суперкупата на България срещу Лудогорец. Мачът между двата тима е на 3-и юли от 20:30ч.
@@@ Димитър Илиев изведе тима си напред в резултата в 3-ата минута, а в 57-ата Паду възстанови равенството. Двубоят на стадион "Искър" в Самоков започна с 15-минутно закъснение. Двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първата част Локомотив бе по-активен, а през второто полувреме македонците бяха по-стабилни на терена. В игра за пловдивчани се появи и новото попълнение Георги Илиев.

В предишните си две контроли Локо (Пд) загуби от Академия Пандев с 0:1 и победи азербайджанския Сабаил със същия резултат.

@@@

Локомотив (Пловдив) започна много силно мача и още в 3-ата минута капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев изведе тима напред в резултата. Пловдивчани организираха добра атака, при която топката бе пратена на левия фланг.

@@@ Момчил Цветанов проби и центрира остро в наказателното поле, където Илиев засече с глава. В 19-ата минута ФК Македония Гьорче Петров отговори с безопасен удар покрай вратата на Мартин Луков. В 25-ата минута Елитон Жуниор се озова сам срещу стража на противника, но не успя да го преодолее. При една от малкото си атаки гостите от Северна Македония изравниха резултата. @@@ Това се случи в 57-ата минута след гол на Паду. Каращият пробив футболист бе оставен непокрит от защитата на “смърфовете” и не пропусна да отбележи. В 68-ата минута Илко Пиргов спаси удар на Боби Божиновски от добра позиция. @@@ В 72-ата минута Стивън Езе напусна принудително терена, заменен от Лукас Масоеро. В 75-ата минута вратарят на ФК Македония Гьорче Петров парира удар на Един Бахтич. В 81-ата минута Ален Ожболт получи добро подаване в наказателното поле от Момчил Цветанов, опита да стреля веднага към вратата, но топката попадна право в ръцете на вратаря. @@@ В 89-ата минута Робино отправи мощен шут по посока вратата на Пиргов, който премина покрай страничната греда. В добавеното време Лука Трайковски можеше да попари Локомотив. Центриране от левия фланг намери нападателя на няколко метра от голлинията, но ударът му с глава бе неточен. @@@

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ФК МАКЕДОНИЯ ГЬОРЧЕ ПЕТРОВ 1:1

1:0 Димитър Илиев (3) 1:1 Паду (57)