Милан си свърши работата срещу Фрозиноне и чака грешка на Аталанта

Милан погледна първи към противниковата врата с удар на Сусо от далечна дистанция. В осмата минута Сусо проби по десния фланг, слезе до аутлинията и извади топката към Фабио Борини, който стреля в защитник и не успя да се възползва от златна възможност за гол.   @@@ В 23-ата минута Сусо центрира опасно към втора греда, а там Фабио Борини не успя да играе с глава. В 30-ата минута Тиемуе Бакайоко опита нещо много интересно с удар от въздуха. Шутът на полузащитника премина на сантиметри от лявата греда. В 49-ата минута гостите от Фрозиноне получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Иняцио Абате срещу Паганини. Положението бе доста спорно, но въпреки това главният съдия отсъди дузпа, която бе изпълнена от Камило Чано. @@@ Капитанът на Фрозиноне стреля в долния ляв ъгъл на вратата зад Джиджо Донарума, но стражът успя да спаси с добър плонж. @@@ В 52-ата минута Фабио Борини стреля неточно от прекрасна позиция. Нападателят не успя да насочи удара си с глава в очертанията на вратата след центриране на Сусо. В 57-ата минута Милан излезе напред в резултата с гол на Кшищоф Пьонтек. Полякът успя да засече удар на Борини, като смени траекторията на топката и излъга стража Франческо Барди. Преди днешния гол Пьнтек не се бе разписвал от 6 април.@@@ В 66-ата минута Сусо вкара гениален гол от пряк свободен удар. Испанското крило прати удара си право в сглобката и не остави абсолютно никакви шансове на Барди за намеса. @@@ В заключителните минути Донарума направи ново феноменално спасяване при удар от въздуха на Валцания, който намери топката от воле. @@@     МИЛАН - ФРОЗИНОНЕ 2:0 1:0 Пьонтек (57) 2:0 Сусо (67)   МИЛАН: Донарума, Абате, Мусакио, Романьоли, Родригес, Кесие, Бакайоко, Чалханоолу, Сусо, Пьонтек, БориниФРОЗИНОНЕ: Барди, Ариаудо, Бригенти, Дзампано, Саммарко, Майело, Паганини, Бегето, Трота, Чано