Арда влезе в Топ 3 след успех в Балчик (видео)

Арда (Кърджали) се изкачи на трето място във Втора лига след успех с 3:1 като гост на Черноморец (Балчик). Гостите излязоха напред в резултата с гол на Венцислав Христов в 42-ата минута. В 51-ата минута Валентин Йосков изравни с глава. В 81-ата Ахмед Осман отново даде преднина на кърджалии, три минути по-късно капитанът Пламен Крумов вкара красив гол от свободен удар. Спечелените три точки пратиха Арда в Топ 3 за сметка на ЦСКА 1948.Още във втората минута на среща Арда опита да застраши вратата на домакините, но удар с глава не намери очертанията на вратата. В 13-ата минута Цветан Илиев бе много близо до откриване на резултата след центриране на Йосков, но се подхлъзна и стреля в аут. Четири минути по-късно Бенгюзов стреля над напречната греда на Черноморец (Балчик). В 21-ата минута Християн Христов трябваше да се намесва при удар на Ивайло Найденов. Стражът се разтегна и успя да избие в ъглов удар. В 34-ата минута Веселин Марчев отправи истински снаряд към вратата на домакините, който Христов успя да парира.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) - АРДА 1:3 0:1 Венцислав Христов (42) 1:1 Валентин Йосков (51) 1:2 Ахмед Осман (81) 1:3 Пламен Крумов (84)

Стартови състави:ЧЕРНОМОРЕЦ:

Християн Христов, Валери Христов, Даниел Граматиков, Траян Траянов, Мирослав Начев, Генади Луго, Дони Дончев, Цветан Илиев, Валентин Йосков, Юнуз Мустафа, Виктор Митев

АРДА: Иван Караджов, Деян Лозев, Пламен Крумов, Васил Добрев, Атанас Кръстев, Венцислав Бенгюзов, Ивайло Найденов, Димитър Законов, Веселин Марчев, Иван Коконов, Венцислав Христов ГЛЕДАЙ НА ЖИВО ТУК!