Балотели наказа бившия си клуб с историческо постижение за Марсилия

Бившият италиански национал Марио Балотели донесе победата на Марсилия с1:0 срещу бившия си отбор Ница в дербито Лазурния бряг от програмата на 28-ия кръг на Лига 1.
СуперМарио се разписа с глава в 61-ата минута, като преди това също пропусна редица възможности. Така Балотели даде най-добрия отговор на провокацията на феновете на Ница, които макар и да не присъстваха на "Велодром", успяха да го раздразнят с транспарант, напомнящ му, че е осиновен като дете. За нападателя това бе пети гол в изиграните през сезона 7 мача с екипа на Марсилия и общо 38-и от 68 срещи в елита на Франция. Също така той стана първият футболист на Марсилия с голове в първите си четири домакински мача за тима от 45 години насам, като за последно това успя да стори югославската легенда на клуба Йосип Скоблар през 1969 година. С успеха Марсилия събра 47 точки и се утвърди на четвъртата позиция във временното класиране, докато Ница е 9-и с 40. Победата ще надъха допълнително отбора на треньора Руди Гарсия преди гостуването на лидера Пари Сен Жермен в неделя. Преди това парижани имат да изиграят един от отложените си мачове - гостуване на Дижон във вторник.