Айнтрахт измъкна купата от Байерн след много спорно решение на съдията (видео)

В един от бисерите на сезона Айнтрахт (Франкфурт) срази Байерн (Мюнхен) с 3:1 във финала за Купата на Германия и спечели трофея. Шампионите губеха с 1:2, когато в добавеното време се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на "орлите", при която Кевин-Принс Боатенг като че ли фаулира Хавиер Мартинес. Положението беше разгледано от ВАР, а реферът Феликс Цвайер дори сам изгледа запис край тъчлинията, като в крайна сметка реши, че нарушение няма.

Секунди по-късно, след изпълнение на корнер пред вратата на Айнтрахт, при което се беше включил дори Свен Улрайх, съперникът открадна топката и реализира на празна врата за 3:1 чрез Мият Гачинович.

Иначе голямата фигура на вечерта се казваше Анте Ребич. Хърватинът вкара първите два гола за Айнтрахт - в 11-ата и 82-ата минути, а Роберт Левандовски беше изравнил в 53-ата.

ВАР влезе в употреба и при втория гол за Айнтрахт, като и този път за потенциално нарушение на правилата от страна на Боатенг, но отново арбитърът отсъди в ущърб на мюнхенци.

Купа на Германия: Байерн - Айнтрахт 1:3@@@

Възпитаниците на Юп Хайнкес обаче нямаха и късмет, защото удариха две греди и направиха куп пропуски. В същото време тимът от Франкфурт, воден от бъдещия наставник на Байерн Нико Ковач, демонстрира агресия и ефективност, присъщи за голям отбор. На моменти "орлите" действаха прекалено грубо, но в крайна сметка тактиката им успя.

Това беше последна среща в кариерата на великия Хайнкес, който се оттегля и ще бъде заменен от въпросния Ковач.

Купата е пета в историята на Айнтрахт и идва година, след като те пак бяха на финал, но загубиха от Борусия (Дортмунд).

Треньорът на шампионите заложи на сигурно и не разчиташе на Мануел Нойер като титуляр. Под рамката пак беше Улрайх, а капитанът беше сред резервите за първи път от септември насам. Нямаше изненада и в останалите десетима полеви играчи на шампионите, като Роберт Левандовски беше в атака, а по крилата пробиви се очакваха от Томас Мюлер и Франк Рибери.

Купа на Германия: Байерн - Айнтрахт@@@

Извън групата на съперника от Франкфурт остана любимецът на феновете Александер Майер. Кевин-Принс Боатенг действаше като централен нападател, подпомаган от Анте Ребич и Мариус Волф.

Сблъсъкът изправи най-добрата атака в турнира през сезона - тази на мюнхенци с 20 вкарани попадения, срещу най-силната отбрана - тази на “орлите” със само един допуснат гол.

Айнтрахт стартира мача много силно и постави защитата на Байерн под напрежение, но в 6-ата минута точно футболистите в червено бяха на крачка от откриване на резултата, но Йошуа Кимих не пое добре отличното подаване на Хамес Родригес зад гърба на защитата.

В 8-ата минута Левандовски си спечели пряк-свободен удар почти на линията на наказателното поле и след изстрела му топката срещна горната греда.

Три минути по-късно Хамес не отигра добре топка около центъра, след което играчите на Айнтрахт веднага се възползваха и Анте Ребич вкара за 1:0.

Баварците можеха да изравнят в 17-ата, когато колумбиецът подаде перфектно към Мюлер, но той не уцели вратата.

В 24-ата Мюлер пък изведе Кимих и той за малко да се възползва от грешно излизане на Лукас Храдецки, но в крайна сметката топката излезе в аут.

Секунди по-късно, след контраатака за Байерн, Лева излезе сам срещу вратаря, прехвърли го, но и този път кълбото не намери целта.

В 33-ата Мюлер пробва да изравни с удар от въздуха, но Храдецки улови.

В 37-ата Ребич пак показа класа и след това Джонатан Де Гузман трябваше да вкара за 2:0, но тъмнокожият халф не се усети, че ще трябва да завърши атаката.

Байерн излезе по-спокоен за второто полувреме, което беше и причината за липсата на голове до този момент. Баварците изчакаха своя момент и в 53-ата изравниха, след като Кимих намери Левандовски след пробив отдясно.

Само минути след това германският национал пак мина зад гърба на Джетро Вилемс и за малко сам да реализира.

Последваха силни минути за футболистите на Нико Ковач, които изпълниха няколко последователни корнера.

Междувременно Тиаго Алкантара беше заменен заради силен удар в левия крак, макар самият той да не искаше да излиза. Появилият се на негово място Корентен Толисо пропиля отлична възможност за втори гол в 69-ата минута.

В игра влезе и възстановеният Кингсли Коман, което показваше, че Байерн ще търси успеха с още по-остра игра по крилата. Французинът обаче не успя да помогне с нищо.

В 76-ата минута Хамес нахлу в наказателното поле на Айнтрахт и центрира към Левандовски, но на поляка сантиметри не му достигнаха да реализира.

В 80-ата мюнхенци удариха втора греда - този път чрез Матс Хумелс, а при последвалата атака на "орлите" отново Ребич затрудни защитата в червено.

Хърватинът не спираше да тормози шампионите и в 82-ата минута те пак не успяха да го спрат, като този път това означаваше гол - 2:1 за Айнтрахт. Ситуацията обаче беше разглеждана на ВАР, защото при отнемането на топката преди паса към Ребич кълбото се удари в ръката на Боатенг. Съдиите прецениха, че това не е било умишлено и зачетоха попадението.

Редовното време изтече и всички играчи се пренесоха в наказателното поле на символичните гости, където се стигна до въпросната ситуация, при която шампионите настояваха за наказателен удар.

Последва обаче атака на Гачинович и гол за крайното 3:1.

БАЙЕРН - АЙНТРАХТ 1:3

0:1 Ребич (11)

1:1 Левандовски (53)

1:2 Ребич (82)

1:3 Гачинович (90+)

БАЙЕРН:

Улрайх, Кимих, Зюле, Хумелс, Алаба, Мартинес, Мюлер (70-Коман), Тиаго (64-Толисо), Хамес, Рибери (87-Вагнер), Левандовски

АЙНТРАХТ:

Храдецки, Хасебе, Абрахам, Салседо, Да Коста, Вилемс, Кевин-Принс Боатенг, Маскарей, Де Гузман (74-Рус), Волф (60-Гачинович), Ребич (89-Алер)

Жълти картони:

Левандовски, Коман (Б); Салседо, Вилемс, Хасебе, Ребич, Гачинович (А)

Стадион:

"Олимпиащадион", Берлин

ФОТОГАЛЕРИЯ

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!