"Контра": Франция или Англия разочарова повече в груповата фаза и докъде може да стигне Австрия?

Лидерът Дунав завърши със служебна победа на Изток във Висшата лига

Дунав (Русе) спечели редовния сезон в група В (Изток) на втората ни група при мъжете Висшата лига със служебна победа. Волейболистите на Русе имаха домакинство на Строител (Пловдив) но мач не се състоя, поради неявяване на пловдивчани за мача. Така Дунав завърши като абсолютен лидер в групата с 12 победи, един загубен гейм и пълен актив от 36 точки.

На второ място приключи тимът на Дея Спорт (Бургас), който в последния кръг също на игра, той като поради ротацията почиваше. Представителите на Бургас са втори с 10 победи, две загуби и 29 точки.

Трети в таблицата се нареди тимът на Виктория Волей (Пловдив)  който надигра в последния кръг Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 гейма. С това пловдивчани завършиха сезона с шест победи, шест загуби и 19 точки.

Най-голямата въпросителна до последно бе кой ще приключи на четвърта позиция и ще се класира за плейофи. Истинска драма имаше във Варна, като представителите на Черноморец (Бяла) надиграха след петгеймова битка Строител (Пловдив) с 3:2 гейма. С този успех волейболистите на Черноморец оформиха четворката на група В, като завършиха с пет победи, седем загуби и 13 точки. С това те добиха право и на участие в плейофи. Строител остава на пета позиция и не продължава борбата във втората фаза.

Първите четири тима от група В (Изток)  - Дунав, Дея спорт, Виктория Волей и Черноморец се класираха за плейофи във Висшата лига, като ще играят с първите четири от група А.Заелите останалите места в таблицата – петият Строител (Пловдив), шестият Попово 09 и седмият Раковски 1964 (Севлиево) отпадат от по-нататъшно участие.

Всички резултати и класиране в група В (Изток) вижте тук.