Нешвил с рекордна десета поредна победа в НХЛ

Лидерът в Западната конференция Нешвил се наложи над гостуващия Анахайм с 4:2 и записа рекордна в историята си десета поредна победа в НХЛ. Виктор Арвидсон и Райън Йохансен завършиха с по попадение и асистенция, а Крейг Смит и Остин Уотсън също вкараха. Пека Рине отрази 31 шайби и записа 18-и успеха в последните си 20 мача. Нешвил има 97 точки. Рикард Ракел се разписа два пъти за гостите.

Коди Ийкън и Алекс Тък вкараха по два гола, а водачът в Тихоокеанската дивизия Лас Вегас спечели с 4:0 в залата на Детройт. Марк-Андре Флюри парира всичките 28 удара и записа трети "шътаут" за сезона и 47-и в кариерата си. Детройт загуби пети пореден мач.

Флорида записа седми последователен успех в собствената си зала, след като разгроми Монреал с 5:0. Вратарят Роберто Луонго спаси 40 удара и записа 75-и "шътаут" в кариерата си и втори за сезона. Евгений Дадонов и Венсан Трочек се отличиха с по гол и асистенция, а Джонатан Юбердо, Ник БЮгстад и Майкъл Хейли също реализираха. Кийт Яндъл завърши с 3 асистенции и има 20 точки в последните 18 мача на отбора, което е клубен рекорд.

Брад Маршанд се разписа 22 секунди преди края, а Бостън записа пета поредна победа след 3:2 над гостуващия Филаделфия. Райли Неш и Брайън Джонта също вкараха, а Здено Хара и Давид Пастрънак добавиха по две асистенции за домакините. Якуб Ворачек и Йори Летхера вкараха за Филаделфия, който падна за пети път поред.

Сет Джоунс реализира в 59-ата минута на продължението, а Кълъмбъс спечели с 5:4 срещу Колорадо. Джоунс добави и две асистенции, а Томаш Ванек се разписа два пъти за победата.

Конър МакДейвид отбеляза късен изравнителен гол, а след това вкара решаващото попадение при дузпите и донесе успеха на Едмънтън с 2:1 над Ню Йорк Айлъндърс.