Делбонис спаси два мачбола и си осигури мач с Федерер

Аржентинецът Федерико Делбонис отрази два мачбола и си осигури мач срещу защитаващия титлата си и петкратен шампион Роджър Федерер (Швейцария) във втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс.

Делбонис, 67-и в света, елиминира на старта представителя на домакините Райън Харисън с 6:2, 4:6, 7:5.

Харисън имаше две възможности да стигне до победата при 5:4 и сервис на съперника в третия сет, но ги пропусна.

В най-оспорвания и драматичен мач от първия кръг квалификантът Питър Полански от Канада отстрани румънеца Мариус Копил със 7:6(3), 6:7(5), 7:6(12) след 3-часов трилър.

Полански взе първия сет, но пропиля ранни пробиви аванс във втория и в третия, който стигна до тайбрек. В него канадецът пропусна седем мачбола, отрази два, но все пак стигна до победата с осмата си възможност.

Полански, 134-и в класацията на АТР, ще играе срещу номер 20 Адриан Манарино (Франция) във втория кръг.

В изцяло руски сблъсък Евгени Донской се справи с Карен Хачанов с 6:3, 1:6, 7:6(4), след като навакса изоставане от 3:5 гейма в решаващия трети сет.

Той ще играе във втория кръг срещу номер 7 Кевин Андерсън (Южна Африка).

Представителят на домакините Мичъл Крюгер постигна втора победа в кариерата си в основната схема на турнир от АТР, след като надделя над Беноа Пер с 6:4, 1:6, 6:4.

Любопитното е, че квалификантът Крюгер, 231-и в световната рангласта, постигна първия си успех отново срещу Пер през август миналия сезон на турнира "Мастърс" в Синсинати.

24-годишният американец ще играе срещу номер 25 Филип Крайнович (Сърбия) във втория кръг.