"Вабанк": Късмет или шампионски нюх показаха Англия и Франция на 1/8-финалите

Добруджа взе дербито срещу Чардафон, Спартак би Локо (ГО) (видео)

Мъжкият хандбален отбор на Добруджа се наложи над Чардафон (Габрово) с 35:32 (16:15) в дербито на 14-ия кръг на "А" РХГ. Срещата се игра в Камчия заради студената зала "Русалка" в Добрич.

Така добричлии се изкачиха на 3-о място във временното класиране с 16 точки след 8 победи и 3 загуби, докато "ЧАО" се смъкна на 4-о място също с 16 точки, но след 8 победи и 5 загуби.

В началото на мача гостите от Чардафон поведоха с 3 гола и запазиха преднината си до 7:5, когато вратарят на Добруджа Емил Иванов спаси дузпа, а две попадения на Александър Димитров и Стелиян Стоянов изравниха резултата за 7:7 Разигра се и острието на добруджанци Джошкун Якубов и първото полувреме завърши с гол преднина за домакините - 16:15. През втората част те продължиха да трупат актив и разликата стигна до 6 гола в тяхна полза. Две минути преди края на мача треньорът на Добруджа Георги Андреев взе прекъсване, за да се постигне още по-голяма преднина, но бе постигнат обратен ефект. Неговите момчета успяха да отбележат 3 срещу 5 гола за Чардафон. Така края на мача дойде при 35:32 за Добруджа.

Най-резултатен за добруджанци бе отново Джошкун Якубов с 13 гола.

В другата среща от кръга Спартак (Варна) победи като гост Локомотив (Горна Оряховица) с 32:30 (16:14). Домакините от Локомотив поведоха в началните минути на срещата, но варненци успяха да изравнят при 5:5 в 10-та минута. Последваха моменти на обрати в резултата. В самия край на първото полувреме гостите от Спартак успяха да поведат и да се оттеглят на почивката с преднина от два гола 16:14. През втората част Локомотив увеличи оборотите. В желанието си за победа правиха прибързани действия. Грешки в двете фази на играта не позволиха така желания обрат. Спартак умело бранеще аванса до края на мача и накрая се поздрави с победата след 32:30.

По този начин Спартак се изкачи на второ място в таблицата със 17 точки след 8 победи, 1 равенство и 3 загуби. Локомотив пък е 7-и с 3 победи, 10 загуби и 6 точки.