"Вабанк": Късмет или шампионски нюх показаха Англия и Франция на 1/8-финалите

Дунав (Русе) спечели Висшата лига на Изток

Кръг преди края на редовния сезон в група В (Изток) на Висшата лига при мъжете, ситуацията е без промяна, като няма размествания сред първите четири тима.

Лидер продължава да бъде Дунав (Русе) който победи като домакин Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (25:9, 25:15, 25:16). С това волейболистите на Русе са първи в групата с единадесет победи, само един загубен гейм и актив от 33 точки.

Веднага след Дунав се нарежда тимът на Дея Спорт (Бургас), който заема втора позиция в таблицата. Представителите на Бургас надиграха като домакини Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 (25:12, 25:20, 25:16) и са с десет победи, две загуби и 29 точки. Отборът на Виктория Волей приключи участие, като в последния кръг поради ротацията почива. Въпреки загубата пловдивчани запазват трето място в класирането, като не могат да бъдат изместени.

Виктория Волей отстъпи на Дея с 0:3 и завърши на трето място в класирането на група В

Четворката в групата засега се оформя от другия пловдивски тим - ВК Строител. Пловдивчани надиграха като домакини Попово 09 с 3:0 (25:17, 25:20, 25:13). След този успех те  са четвърти са с актив от четири победи, шест загуби и 13 точки.

Строител надигра Попово 09 с 3:0 и засега запазва четвърта позиция в таблицата

Със същия актив като Строител е и петият в подреждането Черноморец (Бяла) но с 11 точки. Двата тима имат отложен мач, насрочен за 9 март. От развоя на срещата ще зависи кой от двата съперника ще завърши на четвърта позиция и ще продължи на плейофи.Първите четири тима след редовния сезон в групата продължават на плейофи във Висшата лига.

Програма, резултати и временно класиране в група В (Изток) вижте тук.