Дунав спечели битката с Дея на Изток във Висшата лига (видео)

Волейболистите на Дунав (Русе) спечелиха домакинството си с Дея спорт (Бургас) в предварителна група В (Изток) от Висшата лига при мъжете. В мач от 12-я кръг на първенството на втората ни група, русенци се наложиха над бургазлии с 3:1 (20:25, 25:12, 25:19, 25:16) в зала „Дунав“.

С това представителите на Русе победиха за втори път основния си конкурент за челото, след като направиха това и през есента като гост. Успехът е десети пореден за Дунав, който е едноличен водач в група В само с един загубен гейм и актив от 30 точки. Волейболистите на Дея отбелязаха втора загуба в първенството, като заемат втора позиция с девет победи и 26 точки.

Драматичен развой пък имаше в Попово, където домакините се наложиха над Раковски 1964 (Севлиево) с 3:2 гейма.тайбрекът завърши при резултат 19:17 за домакините, които зарадваха своите привърженици с втора победа. Двата съперника се намират на последните две позиции в класирането, като имат еднакъв актив от две победи и осем загуби. Раковски обаче е на шесто място с 8 точки, докато Попово е седми с 4 точки.

Първите четири тима от подреждането след редовния сезон от група В продължават напред в плейофната фаза във Висшата лига, като ще играят срещу първите четири от група А.