Амиен разклати евроамбициите на Раниери

Отборът на Амиен победи с 1:0 като гост Нант в мач от 27-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение отбеляза Гаел Какута в последната минута на първата част. Бившият футболист на Челси изненада Чиприан Татарушану с удар от границата на наказателното поле. Така играчите на Клаудио Раниери пропуснаха възможността да си върнат петата позиция, която дава право на участие в Лига Европа. По този начин “канарчетата” остават с 39 точки - колкото има и тима на Монпелие. Амиен от своя страна се измъкна от опасната зона и вече е 15-и с 29.

Зад Нант вече дебне и Рен, който победи с 2:0 Троа. Уахби Хазри откри от дузпа, а Сандин Прчич удвои. Така бертанците са на седмо място с 38 точки. Троа пък е с 28 на мястото за плейоф за оставане.

Дижон спечели с 2:0 срещу Каен и вече е само на няколко точки от математическото си спасение и за следващия сезон. Дамиен да Силва си отбеляза автогол, а Жулио Таварес удвои от дузпа. Така тимът вече има 35 точки на 11-а позиция, а Каен е с три по-малко на 13-о място.

Гинган и Метц завършиха наравно 2:2.  Гостите от Североизточна Франция на два пъти излизаха напред след попадения на Глоран Моле от дузпа и Нолан Ру, но на два пъти Люка Део изравняваше. Метц остава на дъното с 19 точки и малко надежди за спасение, а Гинган е с 35 на десето място.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!