ЕВРО 2024: Швейцария 0:0 Германия

Ботев (Луковит) е лидер на Запад във Висшата лига

Ботев (Луковит) продължава да е лидер в предварителна група А (Запад) от първенството по волейбол във втората ни група при мъжете – Висшата лига.

Волейболистите на Луковит надиграха като домакини Град (Белоградчик) с 3:1 гейма, в осмия кръг на шампионата и записаха седма победа досега. Така те еднолично оглавяват групата, само с една загуба и актив от 20 точки.

Така в този поток се очертава битка за втората позиция и място във финалната четворка на първенството, като с най-големи шансове за тази позиция са Сливнишки герой (Сливница) и Звездец (Горна малина).

След успех в този кръг временно на второ място се завърна тимът на Сливнишки герой който победи като гост Изгрев (Ябланица) с 3:0 гейма. Така представителите на Сливница отбелязаха пета победа, като с три загуби и 17 точки изпревариха Звездец (Горна Малина), чиито тим почиваше в този кръг.

Още в следващия кръг двата тима се изправят един срещу друг в директен спор, като домакини са волейболистите на Сливнишки герой. В първия кръг победа на свой терен записа тимът на Горна малина, като сега представителите на Сивница ще гонят реванш.Втората победа в този кръг записа и съставът на Ботев (Ихтиман), който надигра като гост Славия с 3:1 гейма в столичната зала "Панайот Пондалов". Въпреки успеха съставът от Ихтиман е на последна позиция в подреждането на групата, но и с мач по-малко.

Програма, резултати и временно класиране в група А (Запад) вижте тук.