„Трето полувреме“ преди Швейцария - Германия и Шотландия - Унгария

Дунав и Дея недостижими на върха на Изток във Висшата лига

Отборите на Дунав (Русе) и Дея спорт (Бургас) продължават успешното си представяне в предварителна група В (Изток) от първенството по волейбол във втората група при мъжете – Висшата лига.

Двата тима записаха поредни успехи в деветия кръг на шампионата, като са недостижими лидери за първите две места в своята група.

Тимът на Дунав се справи без проблем с домакинството си на Попово 09, като надигра съперника с 3:0 гейма. Така представителите на Русе продължават без загуба, като оглавяват групата с осем победи, без загубен гейм и актив от 24 точки.

С домакински успех се поздрави и тимът на Дея спорт (Бургас), който надигра Строител (Пловдив) с 3:1 гейма, в зала „Младост“. С това бургазлии отбелязаха седма победа, като с една загуба и 20 точки заемат втора позиция във временното класиране. Тимът на Строител заема пета позиция, с две победи, шест загуби и актив от седем точки.

Двучасова драма спечелиха младите волейболисти на Виктория Волей (Пловдив), като надделяха на свой терен след петгеймова битка над Черноморец (Бяла) с 3:2 гейма. С това Виктория Волей отбеляза четвърта победа в групата, като с четири загуби и  13 точки заема трета позиция в подреждането. Тимът на Бяла записа пета загуба, като с три победи се нарежда на четвърто място в подреждането.