Мертенс защити титлата си в Хобарт

Елизе Мертенс спечели турнира по тенис в Хобарт с награден фонд от 226 750 долара. В двубоя за титлата белгийката, която е поставена под номер 2 в схемата, победи с 6:1, 4:6, 6:3 Михаела Бурзанеску. Мертенс дублира успеха си от миналия сезон, когато отново триумфира на финала в австралийския град. Белгийската тенисистка направи четири пробива в първия сет и поведе в резултата, но румънката изравни, след като спечели подаването на Мертенс в деветия гейм на втората част.

Двубоят продължи два часа и половина, а Бурзанеску отново загуби един гейм при собствен начален удар в третия сет и това беше достатъчно за белгийката, заемаща 36-то място в ранглистата на WТА, да триумфира за втора поредна година в Хобарт. Елизе Мертенс има общо три спечелени титли на сингъл до момента.