Майстор Милош на ниво в градското дерби на Ел Ей

Милош Теодосич изигра рекордните за кратката си НБА кариера до момента 33 минути, като за това време показа на градския съперник на Лос Анджелис Клипърс как точно трябва да играе един плеймейкър. 30-годишният новобранец вкара 11 точки и направи 7 асистенции срещу Лейкърс в дербито на Ел Ей, което бе спечелено със 121:106.

Сръбският майстор на няколко пъти демонстрира отлично взаимодействие с Блейк Грифин и ДеАндре Джордан. Бившият играч на ЦСКА (Москва) овладя 5 борби и отне 1 топка при четвъртата победа в последните пет мача на Клипърс и изглежда, че постепенно се нагажда към новата обстановка.

На върха на нападението на Ел Ей той има почти невъзможната задача да замени Крис Пол, но до момента се справя прилично с 8.6 точки, 5.3 асистенции и 3.6 борби в 10 изиграни мача. Клипърс са на девета позиция на Запад с 15 победи и 19 загуби.