Евро 2024: Испания - Грузия 1:1 /почивка/

Берое завърши годината с категоричен успех

Отборът на Берое (Стара Загора) завърши 2017-а година с категоричен успех, след като се наложи при визитата си на Ямбол със 103:84 (21:23; 20:16; 29:22; 33:23) в двубой от XII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Аджехи Бару беше над всички в селекцията на Любомир Минчев и приключи с „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 10 борби, Тихомир Желев добави 19 точки, а Александър Янев също завърши с двойни показатели – 16 точки и 10 борби.

Алан Арнет вкара 24 точки за домакините, а Брайкис Перин и Стоян Петков завършиха съответно с по 16 и 14 точки.

Първото полувреме премина равностойно, като нито един от двата отбора не успя да вземе предимство и на почивката разликата бе само две точки – 41:39 в полза на гостите от Стара Загора.

Баскетболистите на Берое използваха по-добре шансовете си през третата четвърт и увеличиха аванса си – 70:61, а всичко приключи в началото на заключителната четвърт, след като „зелените“ реализираха силна серия и си подсигуриха комфортна двуцифрена преднина, която се запази до последния съдийски сигнал – 103:84.