България завърши на девето място на ЕП по баскетбол за девойки в дивизия "Б"

България победи Финландия със 91:74 (21:18, 23:14, 20:21, 27:21) и завърши на девето място на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 18 години в дивизия "Б", което се провежда в Дъблин.

Гергана Иванова беше най-полезна за успеха с 30 точки и 6 борби, Катрин Стоичкова добави 15 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Карина Константинова завърши с 14 точки.

За скандинавките най-добра беше Сара Бейеди с 22 точки и 6 асистенции.

Възпитаничките на Таня Гатева имаха превъзходство през първото полувреме и се оттеглиха на почивка с аванс от 44:32.

Още преди средата на третата четвърт българките дръпнаха с 15 точки при 52:37 и до края контролираха мача, въпреки че в началото на четвъртата част съперничките се доближиха само на 6 точки при 60:66, но за повече финландките нямаха сили.