Евро 2024: Англия - Словакия

Италия изхвърли Замбия от световното след продължения

Италианският национален отбор се класира на полуфиналите на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, след като победи с 3:2 след продължения Замбия.

Италианците, които играха близо 80 минути с човек по-малко заради червен картон на Джузепе Пецела заради нарушение пред наказателното поле, губеха с 1:2 след гол на Фешион Сакала в 84-та минута, но само четири по-късно Федерико Димарко изравни и изпрати мача в продължения.

Девет минути преди края на второто Лука Видо се разписа с глава след центриране от корнер и донесе победата на своя тим.

Патсън Дака даде аванс на Замбия в четвъртата минута, а Рикардо Орсолини изравни в 50-та преди драматичните финални секунди.

Съперник на Италия на полуфиналите ще бъде победителят от мача между Мексико и Англия. Другият двубой е между Уругвай и Венецуела.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!