Лукойл Академик не остави шанс на Черно море Тича

Шампионите от Лукойл Академик постигнаха нова победа в редновния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като днес възпитаниците на Тони Дечев се наложиха при визитата си на Черно море Тича (Варна) с категоричното 107:60 (27:13; 24:19; 25:8; 31:20) в двубой от XXI кръг на родното първенство.

Най-резултатен за победителите беше Антъни Бийн с 21 точки, Максим Корниенко добави 16 точки, а Дани Гибсън и Божидар Аврамов завършиха с по 15 точки.

Никола Джурич  завърши с „дабъл-дабъл“  за домакините – 17 точки и 10 борби, а Станислав Цонков и Кристиян Кръстев добавиха съответно по 11 и 10 точки.

“Моряците“ стартираха силно двубоя и успяха да поведат с 8:3 след точни стрелби от тройката на Карамфилов и Нацкин, но отговорът на шампионите не закъсня – серия от 8:0, с която Лукойл поведе – 11:8. Последваха близо две минути, в които и двата отбора допуснаха поредица от грешки, като първи верния ритъм на игра намериха „студентите“, което им позволи да се откъснат напред с 14 точки – 27:13 след първата четвърт.

В началото на вторите десет минути гостите от Правец продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до 20 точки аванс – 44:24, като до края на полувремето момчетата на Тони Дечев не позволина на съперника да се съвземе и почивката дойде при 51:32 в тяхна полза.

Второто полувреме стартира по начин подобен на края на втората четвърт – тотална доминация на Лукойл Академик и тотална безпомощност от страна на Черно море Тича. „Студентите“ продължиха да трупат преднина и след 30 минути всичко вече бе решено – 76:40. В заключителната четвърт двубоят само се доиграваше, като на терена не се случи нищо по-интересно и последния съдийски сигнал прозвуча при в полза на гостите от Правец.

Черно Море Тича – Лукойл Академик (13:27; 19:24; 8:25; 20:31)

Черно море Тича: Цонков 11, Дедиеер 2, Карамфилов 3, Нацкин 3, Мркович (Куртев 8, Диков 2, Георгиев, Джурич 17, Кръстев 10, Христов 4)

Лукойл Академик: Зак 11, Аврамов 15, Корниенко 16, Великов 8, Гибсън 15 (Бийн 21, Агре 7, Грозев 5, Димитров 9)