Рилецо отстъпи с разлика в Красноярск

Рилски спортист претърпя втора поредна и общо трета загуба в група H от турнира за Купата на ФИБА Европа и така почти се прости с шансовете си за продължаване напред. Този път носителите на Купата на България отстъпиха на Енисей (Красноярск) в далечен Сибир с 84:104 и така вече имат само 1 успех и цели 3 поражения.

Така за втори път в рамките на седем дни българите бяха надиграни по категоричен начин в европейските клубни турнири, след като в миналия кръг на турнира загубиха с 22 точки разлика - 70:92 от турския Буюукчекмедже в Истанбул.

В сибирската "Арена Север" българите се противопоставиха изключително добре на домакините, които бяха изявен фаворит преди срещата и след равностойна първа четвърт водеха с 27:26. Кошмарът обаче предстоеше в десетте минути до почивката, които пак започнаха обнадеждаващо за Рилски и играчите на Людмил Хаджисотиров пак показаха добри неща и не позволяваха на Енисей да се откъсне напред. При резултат 33:33 домакините явно намериха правилния ритъм и затвориха първото полувреме със серия от 23-8 и така Рилски вече изоставеше с 15 точки - 41:56 на полувремето.

Самоковци не се предадоха и наваксаха половината си пасив минути преди края на третия период, когато свалиха разликата до 66:73, но след 30 минути дистанцията пак бе двуцифрена - 67:80. В заключителните 10 минути Рилски не намери енергия и сили за още един щурм и отстъпи с 84:104.

Ненад Делич вкара 22 точки за Рилецо, Йордан Бозов добави 16, а Келвин Паркър - 14.

За руснаците, които реализираха 13 тройки, най-резултатен бе Сюлейман Браймо с 22 точки, а Алексей Вздихалкин вкара 21.

Следващият мач на Рилски е на 16 ноември у дома срещу Сигал (Прищина).

ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК) - РИЛСКИ СПОРТИСТ 104:84 (26:27, 30:14, 24:26, 24:17)

ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК): Тони Тейлър 18, Алексей ВЗдихалкин 21, Василий Заворуев 5, Александър Павлов 7, Франк Елегар 15 (Сюлейман Браймо 22, Владислав Трушкин 2, Денис Лукашов 5, Игор Канигин 2, Владимир Пичкуров 4, Сергей Митусов 3, Александър Мартинов)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Келвин Паркър 14, Йордан Бозов 16, Златин Георгиев 9, Душан Цветкович 2, Ненад Делич 22 (Еван Брюинсма 17, Джеръл Симънс 2, Николай Стоянов 2, Дарин Иванов, Денислав Вутев, Адриян Секулов)