Играч на Монтана с голяма глупост, убийствен натиск на Дунав и феноменален Христо Иванов (видео)

Отборите на Дунав (Русе) и Монтана завършиха при 1:1 в мач от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Гостите откриха резултата след гол на Иван Михов още в деветата минута, а Васил Шопов изравни към края на срещата, която изобилстваше с инфарктни ситуации.

В 57-ата минута монтанчани останаха с 10 човека, след като Раиф Мурадов се изкара два глупави жълти картона в рамките на 30 секунди и напусна игра. Това оказа огромно влияние на развоя на срещата, тъй като Дунав осъществи убийствен натиск, на два пъти уцели гредите, а и стражът на гостите Христо Иванов направи чудеса от храброст, с които спечели точка за своя отбор.

Първото попадение в срещата дойде в 9-ата минута, когато бранителят Иван Михов с глава разстреля стража на Дунав Мартин Луков. В 37-ата минута Монтана можеше да отбележи втори гол. Шоко и Маркиньос разиграха добре отдясно, последва пас към Коруджиев, който стреля от границата на наказателното поле по земя, но Луков спаси.

Дунав отговори с добър шут на Антон Огнянов от воле, който обаче попадна в ръцете на гостуващия страж Христо Иванов. Секунди преди края на първата част и Юлиян Ненов стреля опасно с глава, но в аут.

В 57-ата минута тимът на Монтана остана с човек по-малко, тъй като Раиф Мурадов си изкара два жълти картона в рамките на 30 секунди. Последваха силни минути за Дунав, които в следващите минути, чрез Антон Огнянов, пропиляха две отлични положения за изравнителен гол. Първо, в 62-ата минута, нападателят направи добро двойно подаване с Будинов, но не успя да реализира сам срещу вратаря. Седем минути по-късно отново Будинов го изведе очи в очи с Иванов, но шутът му от 5-6 метра бе париран от стража на гостите.

Натискът на русенци продължи и в 72-ата минута футболистите на Веско Великов като по чудо не реализираха. Джалилов засече с глава центриране от корнер, но Христо Иванов изби. При добавката Милчев също с глава вацели дясната греда.

Монтана отговори подобаващо 120 секунди по-късно, когато Фернандо пусна успоредно към Петър Атанасов, който от 3-4 метра нацели напречната греда.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Дунав материализира сериозния натиск. Автор на изравнителния гол стана резервата Васил Шопов, който вкара от малък ъгъл на празна врата, засичайки центриране отдясно.

До края на двубоя Дунав можеше да осъществи пълен обрат, но играч на русенци за втори път нацели лявата греда, а в заключителните минути Христо Иванов на два пъти се намеси блестящо, за да запази точката за Монтана.