Германец иска да закупи като сувенир уреда, на който спечели олимийска титла

Германският състезател по спортна гимнастика Фабиан Хамбюхен иска да закупи като сувенир висилката, на която снощи спечели олимпийската титла в рио де Жанейро. 28-годишният е готов да заплати на организаторите уреда, на който триумфира, за да го отнесе в родината си като скъп спомен. "След края на състезанието и интервютата с миксзоната се върнах в залата, за да си направя снимка за спомен с висилката.

Тогава ми хрумна една мисъл: "Хей, трябва да купя този уред. Би било глупаво да го оставя да стои там", коментира Хамбюхен. Той вече е разговарял за идеята си с германската компания "Шпийт", която е направила висилката, а оттам са му отговорили, че това не би трябвало да бъде проблем.

"Това ще ми струва около 5 хиляди евро, така че смятам, че ще си заслужава", Хамбюхен планира да постави висилката на почетно място в тренировъчния център в германското градче Вецлар, където се подготвя. "Емблемата с олимпийските кръгове е на прътовете, а аз ще добавя и моя автограф, с което ще направя висилката единствената подобна", заяви той. Германецът спечели първата си олимпийска титла, след като на висилка спечели сребро в Лондон 2012 и бронз в Пекин 2008.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!