Още един фаворит отпадна преди финала на турнира по хокей на трева

Европейският шампион Холандия също няма да се бори за титлата в мъжкия турнир по хокей на трева. Белгия се наложи с 3:1 над финалиста от Световното първенство и сребърен медалист от Олимпиадата преди четири години и ще се опита да триумфира срещу Аржентина на финала.

В Белгия вече се радват, че отборът на треньора Шейн Маклауд със сигурност има медал, но тимът си го заслужи и с представянето до момента, а особено с успеха над Индия на четвъртфинала.

В 25-ата минута Жером Трюенс откри резултата след изпълнение на наказателен корнер, а след още три прекрасна атака на Седрик Шарлие през центъра намери Джон-Джон Доомен и капитанът на белгийците пред вратата не сБърка. Но минута по-късно холандците се върнаха в мача с гол на Минк ван дер Веерден. Скучна трета част остави емоциите за накрая, когато отборите тръгнаха яко в атаки и шансът се усмихна на Червените дяволи, които оформиха крайното 3:1 чрез Лоран ван Обел, който засече подаване на Тома Брил.

Аржентина разгроми защитаващия титлата си Германия с 5:2 и се класира за финала на олимпийския турнир по хокей на трева за мъже в Рио де Жанейро.

Южноамериканците взеха класически аванс до почивката след три попадения на Гонсало Пеят, а в последствие те увеличиха аванса си на 5:0 след точни изстрели на Хоакин Менини и Лукас Вила.
Мориц Фурсте и Кристофър Руур направиха поражението на Бундестима малко по-почетно с голове в последните десет минути на срещата.

Така Аржентина, бронзов медалист от последното световно първенство, очаква в спора за златните отличия победителя от мача между Белгия и европейския първенец и олимпийски вицешампион от Лондон 2012 Холандия, които играят по-късно днес.

Полуфинални мачове от мъжкия олимпийски турнир по хокей на трева в Рио де Жанейро:

Аржентина - Германия - 5:2 (3:0)
Белгия - Холандия - 3:1 (2:1)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!