Хърватия и Италия оформиха полуфиналните двойки на турнира по водна топка в Рио

Олимпийските шампиони по водна топка Хърватия се справиха солидно с отбора на Бразилия и ги отстраниха с 10:6, за да продължат защитата на титлата си и вече са на полуфинал. В последната среща Италия разнообрази балканската доминация, след като спря на четвъртфинал Гърция с 9:5.

Маро Йокович и Хави Гарсия вкараха по три гола за хърватите, а за бразилците Бернардо гомеш също се отличи с 3 точни изстрела. Хърватите поведоха след първите две части със 7:3 и въпреки отпускането си в третата, накрая забиха още два безответни гола и не оставиха съмнение за класата си.

С три гола на Пиетро Фильоли италианците се наложиха над Гърция като едва 8 минути преди края позволиха на елините да мечтаят за обрат. Но гол на Франческо ди Фулвио и още един на Прешити спорът беше решен.

Световният и европейски шампион Сърбия победи Испания с 10:7 и се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по водна топка за мъже в Рио де Жанейро.

Сърбите доминираха в срещата. Те взеха аванс от 4:1 в началото на втората четвърт, а до почивката увеличиха аванса си до 7:3.

В третия период испанците намалиха до 5:7, но за повече нямаха сили.

Милан Мандич се отличи с 4 гола за победителите, а Филип Филипович и Стефан Митрович реализираха по две попадения.

Гийермо Молина Риос пък записа хеттрик за иберийците.

Европейският вицешампион Черна гора също продължава напред след победа над световния вицешампион Унгария с 13:11 след дузпи.

Редовното време завърши 9:9, след като унгарците, които са рекордьори с девет олимпийски титли, изравниха 71 секунди преди края с попадение на Денеш Варга.

При дузпите Милош Шчепанович отрази ударите на Мартон Вамош и на Норберт Хошняски и това се оказа решаващо.

Четвъртфинални мачове от мъжкия турнир по водна топка на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!