Дъндолк изхвърли Хафнарфьордур с ново реми

Отборът на Дъндолк успя да елиминира исландския Хафнарфьордур във втория предварителен кръг на Шампионската лига след второ равенство. Шампионът на Ейре стигна до 2:2 при гостуването си в Исландия и с повече голове на чужд терен продължава напред. Първият мач завърши 1:1.

Хюсън даде преднина на Хафнарфьордур в 18-ата минута, но Макмилън вкара два гола в 52-ата и 62-ата минута за гостите и точно те се оказаха решаващи в крайна сметка. Кристиан Финбогасон възстанови равенството в 77-ата минута, но домакините не успяха да стигнат до трети гол и отпадат от турнира, а Дъндолк продължава напред и ще играе с БАТЕ (Борисов).

По-рано пък Партизани (Тирана) поднесе минисензация като отстрани унгарския шампион Ференцварош след дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1 както и в първия двубой. Така се наложи да има продължения и дузпи и при 11-метровите удари албанците триумфираха и се класираха за третия предварителен кръг, където ги чака Ред Бул Залцбург.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!