Серина загуби сет на нула, но донесе победа на САЩ за "Хопман Къп"

Отборът на САЩ надигра с 3-0 победи Италия на турнира за смесени тимове "Хопман Къп" в Пърт, Австралия. Световната №1 при дамите Серина Уилямс срази финалистката на Турнира на шампионките в София Флавия Пенета в малко странен мач с два сета, които завършиха 6:0. Пенета взе първия сет за 19 минути без даде гейм на американката, но в крайна сметка по-малката от сестрите Уилямс надделя с 0:6, 6:3, 6:0.

Срещата се игра при спуснат покрив заради изключително високата температура от 44 градуса по Целзий в най-горещия ден в региона от 1991 година насам.

Джон Иснър пък се наложи с 5:7, 7:5, 7:6 (4) над гаджето на Пенета - Фабио Фонини. В мача на двойки Серина Уилямс и Иснър победиха Пенета и Фонини с 6:2, 2:6, 11-9, като американците спасиха два мачбола.

След мача си с Пенета Серина заяви, че по време на почивката след края на първия сет е поискала от едно от момичетата, подаващи топката да й донесе кафе. Този "допинг" определено зареди с енергия американката, която спечели 10 поредни гейма по пътя към постигнатата за 89 минути победа.

"Това е чудно кафе. Аз обичам да пия кафе, но тази сутрин го пропуснах и усещах това. Просто имах нужда от малко кафе. Помолих ги да ми донесат малко еспресо. Попитах ги дали това е позволено, защото не бях го правила преди. Имах нуждата да се събудя, винаги е така след полет", обясни носителката на 18 титли от "Големия шлем".

Серина добави, че целта й този сезон е да се забавлява на корта. "Баща ми ми казва: "Серина, постигнала си всичко, забавлявай се и ти гарантирам, че ще играеш по-добре". Опитвам се да го давам малко по-спокойно и да играя така, както знам, че мога", добави световната №1.

Уилямс има две титли в "Хопман Къп" - през 2003 с Джеймс Блейк и през 2008 година с Марди Фиш. Иснър пък беше замесен при последния триумф на САЩ в турнира през 2011 година, когато негова партньорка беше Бетани Матек-Сандс. Тимът на Италия никога не е достигал до финала на турнира, чието първо издание е през 1989 година.