Цървена звезда с рекордна 13-а поредна победа в Адриатическата лига, сръбският гранд гостува на Левски утре

Следващият съперник на Левски в Адриастическата лига Цървена звезда написа нова страница в историята на турнира. Тимът на Деян Радонич се наложи като гост над МЗТ Скопие със 79:76 точки в мач от 13-ия кръг на надпреварата. Сръбският гранд постигна рекорден 13-и пореден успех, което до момента не е правено от друг отбор от създаването на турнира. Баскетболистите на Цървена звезда поведоха с 22 точки - 50:28 в 18-а минута, а на почивката с 55:35.

Домакините обаче не се предадоха и спечелиха третата част с 21:6. В 35-а минута те изоставаха само с 68:69. Стефан Йович вкара тройка за гостите за 72:68 и този резултат се запази две минути преди сирената. В последните секунди Яка Блажич вкара два наказателни удара за Цървена звезда за 79:74, с които реши мача. Майк Цирбес се отчете с 13 точки и 8 борби за Цървена звезда. Маркъс Уилямс и Лука Митрович нанизаха по 12 точки. Александър Цветкович беше най-резултатен за МЗТ Скопие с 19 точки. Предраг Самарджийски се отличи със 17 точки и 10 борби. На 24-и декември Цървена звезда гостува на шампиона на България Левски в зала "Универсиада", а срещата ще се играе отново пред празни трибуни.