Локо (Пловдив) нанесе първа загуба на Тетевен Волей във Висшата лига

Изключително драматични се оказаха мачовете от 9-ия кръг на волейболната Висша лига, които се изиграха в съботния следобед.

В Пловдив местният Локомотив 1926 прекъсна серията си от три поредни загуби по забележителен начин - с победа срещу лидера Инвестбанк Тетевен Волей с 3:2 (25:19, 25:23, 25:27, 20:25, 15:11). При това "черно-белите" водеха с 2:0, а в третия гейм изравниха от 19:24, но не успяха да приключат срещата и Тетевен Волей намали след 27:25. Гостите все пак достигнаха до точка от мача, след като взеха и четвъртия гейм с 25:20, но в тайбрека радостта бе за домакините. Поражението бе първо през сезона за играчите на Тетевен Волей.

В "Арена Горна Малина" новакът Звездец бе близо до втората си победа за сезона, но отстъпи на Изгрев (Ябланица) с 2:3 (26:24, 25:19, 25:27, 23:25, 11:15), след като водеше с 2:0. Третият гейм бе изключително оспорван, като равенството се запази до 24:24, а след това гостите показаха характер и намалиха след 27:25. Това определено даде импулс в играта им и изравниха геймовете, а след това и спечелиха заслужени две точки.

Седма поредна победа записа Виктория Волей (Пловдив), след като се наложи като гост на Ботев (Луковит) с 3:1 (26:24, 14:25, 25:20, 25:22) и съкрати дистанцията от лидера Тетевен Волей само на две точки. Поражението за Ботев пък остави тима от Луковит аут от тройката.

В класирането след последния за 2014-та кръг водач е именно Тетевен Волей с 25 точки, на две пред Виктория Волей. На трето място е Черно море БАСК (Варна), който е наравно с Ботев с по 15 точки, но с по-добри показатели. Локо (Пловдив) е на пета позиция с 14 точки преди днешния мач на Славия, но и мач по-малко. Отложената среща от 2-ия кръг с Дунав (Русе) ще се изиграе през новата 2015-та година - на 24 януари.