Еспаньол с късна победа

Отборът на Еспаньол надви с 2:1 Гранада в обедна среща от 15-ия кръг на Ла Лига. Кристиан Стуани донесе успеха в 90-ата минута. Преди това Фелипе Кайседо (34) и Юсеф Ел-Араби (61) отбелязаха. Крилото на домакините Лукас Васкес, който е най-фаулираният футболист в Примера, направи страхотен мач. Победата качи "лос перикитос" до 11-ата позиция.

Срещата започна с две намеси на Кико Касийя (8 и 10) първо след центриране на Хуан Карлос, а след това след силен изстрел на Пити. В 21-ата стражът на барселонци спаси удар с глава на Жейсон Мурийо. И в 30-ата пак той улови топката след добър опит с глава на Юсеф Ел-Араби.

В 34-ата "папагалчетата" на Серхио Гонсалес успяха да открият резултата при първото си добро положение. Лукас Васкес центрира отдясно, никой не изчисти и Кайседо прати топката в мрежата. В 41-ата Касийя отново се прояви като спасител след силна контра на гостите.

В 52-ата Роберто Фернандес изпревари Серхио Гарсия. В 56-ата "деветката" на каталунците стреля в гредата след пас на Васкес. В 61-ата "бяло-червените" от Южна Испания изравниха. Резервата Иван Санчес - Рики, завърнал се след продължителна контузия, центрира, Пити отклони и Ел-Араби отбеляза - 1:1.

В 70-ата Роберто спаси опасен удар на Серхио Гарсия. В 81-ата минута левият бек на гостите от "Лос Карменес" Хуан Карлос беше изгонен с втори жълт картон. Пет минути по-късно Диего Колото нацели греда след ново силно центриране на Лукас Васкес. В 90-ата Стуани зарадва публиката на стадиона след ново прекрасно центриране на Лукас Васкес.

Снимка: "АС"

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!