Атлетик Билбао продължава на малката евросцена (видео)

Отборът на Атлетик Билбао ще играе в елиминационната фаза на Лига Европа, след като сломи с 2:0 БАТЕ (Борисов) в последна среща от група "Н" на Шампионската лига, играна на "Сан Мамес". Баските нямаха шанс за място на 1/8-финалите в ШЛ, а и при точка днес продължаваха във втория по сила турнир. Микел Сан Хосе (47) и Маркел Сусаета (88) материализираха превъзходството на "лъвовете".

Момчетата на Ернесто Валверде доминираха изцяло през първото полувреме, но рядко застрашаваха вратата на беларусите. В седмата минута Ибай Гомес стреля опасно, но Сороко изби. В 19-ата Гийермо подаде към Ибай, а неговият удар беше отклонен за корнер. Ибай пропусна още едно положение с глава. В 43-ата Гийермо засече с глава след центриране на Андони Ираола, но пак не замириса сериозно на гол.

В 47-ата минута Сан Хосе зае най-добрата позиция при корнер, изпревари своя пазач и с крак засече в мрежата. В 54-ата Андер Итураспе блесна с прекрасен пас, а Гийермо разтресе близката греда. "Рохибланкос" контролиха безпроблемно мача в средата на терена и Горка Ираисос почти липсваше в кадрите от двубоя. В 80-ата гостите имаха най-добрата си възможност за гол, но Максим Володко не намери човек, който да отбележи. В 88-ата Борха Вигера центрира към втората греда и Сусаета прати топката в обратния ъгъл за крайното 2:0.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!