Нефтохимик взе дербито с Дунав

Нефтохимик 2010 спечели дербито на кръга, побеждавайки като гост Дунав 8806 със 70:68 в Русе. Това бе пети успех за баскетболистките на Дечо Коешинов, които са втори в класирането и след четвъртата си поредна победа имат баланс от 5-2. Шампионките от Русе пък записаха трета поредна загуба и са трети с 3-4.

Двата тима си размениха по една част в първата половина на двубоя. Първата четвърт премина под контрола на русенки, които успяха да си осигурят преднина от 10:17 след 10 изиграни минути, но през втория период бургазлийки постепенно наваксаха изоставането си и се доближиха на точка от съперника – 29:30.

Второто полувреме стартира равностойно и с няколко промени на лидерството, преди Нефтохимик да завърши третата част силнои да дръпне с 52:47 след кошове на Гобелич и Перостийска. Момичетата на Георги Божков се бориха до последно и въпреки че в един момент от последната четвърт изоставаха с 9 точки, успяха да се доближат на 66:68 след тройка на Деляна Коева осем секунди преди сирената, но веднага след това Ивелина Вранчева вкара на два пъти от линията за 70:66, а кош на Костова със сирената фиксира крайния резултат 70:68.

Вера Перостийска вкара 16 точки за победителките, Лидия Милкова добави 14, а Ивелина Вранчева остана с 13 и 8 асистенции.

Кристина Сантяго бе най-резултатна за Дунав със 17 точки и 7 борби, а Виолина Кочева добави 14 точки.